Mesteri Calma, a szupertaktika

Hosszas előkészítés, kenőpénzek, alkudozások árán, de megszereztük egy bizalmas megbeszélés felvételét, amelyen a mester (ez Allegri, ha a mesterről -érthető módon- nem ő jutna eszedbe) és a játékosok az Udinese elleni mérkőzés előtt a taktikát beszélik meg.

Allegri (zsebretett kézzel, fütyörészve): -Na, ki akar ma is kosarazni egy kicsit edzés után?

(csend)

Allegri: -Be vagytok sz*rva, mi? Na mindegy! Mindenki itt van? Hol van Pogba?

(nem beazonosított hang a tömegből): -Fodrásznál!

(nevetés)

Allegri: -Nélküle is elkezdjük, úgysem értené, hiszen ****** (cenzúrázott rész)

Cuadrado: - Én is ****** vagyok, mister!

Allegri: -De te itt vagy!

Cuadrado: -Ja, igaz.

Allegri: -Tehát...az ellenfélről annyit tudunk, hogy....nem is tudom, hogy mondjam. Szóval....fociznak.

(hüledező hangok a játékosok közül)

Allegri: -Nononono, nem kell megijedni! Calma! A taktikánk nagyon egyszerű, el is mondom. A meccs elején, ha az Udinese támad, akkor visszahúzódunk kicsit de nem sok időre, legfeljebb 40 percre. Az épp elég lesz egy kis erőgyűjtésre. A 40. perc után, ha már mindenki kipihente magát és még nem kaptunk gólt, akkor jön egy dupla calma. Azt mondom, hogy "calma, calma", ami azt jelenti, hogy ne siessünk, mert mindjárt félidő. Nem lenne jó ilyenkor gólt kapni. Tehát bármi áron, de húzzuk ki a szünetig. Ha esetleg már kaptunk gólt, akkor szimpla calma lesz, azaz ne támadjunk, de csináljunk úgy, mintha akarnánk, mert attól megijednek, és az egész szünetben azt fogják találgatni, hogy hogyan akarunk támadni.

(elfojtott nevetés a játékosok közül)

Allegri: -Mivel most mindent megbeszélünk, a szünetben nem lesz eligazítás. Aznapra bablevest és lencsefőzeléket rendeltem ebédre, szóval én máshol leszek 15 percig. De ti csak pihenjetek, a második félidőre már ott leszek a padnál.

(halk morgolódás és káromkodás a játékosok között)

Segédlet a lencséhez

Allegri: -Szóval, ha nem kaptunk gólt, akkor jön 3 calma, tehát nem szabad nagyon kinyílni védekezésben. Ez rád is értendő, Enrico, ne kolbászolj az ellenfél térfelén.

Chiesa: -Federico, mister!

Allegri: -Mi?

Chiesa: -Federiconak hívnak, apám neve Enrico.

Allegri: -Szerinted ez most mennyire fontos a taktika szempontjából? Látjátok, ez a baj, ha nem figyeltek, lanyhul a koncentráció. (ordítva) HA MOST MECCSEN LENNÉNK, MÁR IDEGES LENNÉK!!!! Na....szóval ne menj előre, nincs ott semmi dolgod.

(hang a tömegből): -Akkor ki lesz elöl?

Allegri: -Szerintem a kapusuk és pár védő, tehát ők már biztosan nem zavarnak be a védekezésépítésünkbe.

(pár játékos értetlenkedő tekintettel összenéz)

"Védekezésépítés'"

Allegri: - Ha kaptunk gólt az első félidőben, akkor duplacalma jön, de csak akkor, ha nem cseréltem be félidőben De Scigliot! Ha mégis, akkor előtte lesz egy dezinformáló daidai a dupla calma előtt, hogy az ellenfél összezavarodjon, hogy mit is akarunk. Szóval a vége egy duplacalma, és ha nem cserélek többet és nem kapunk gólt a 70. percig, akkor jön 3 calma 2 daidai között, ami azt jelenti, hogy ne támadjunk nagyon.

Chiesa: -Ez melyik calma után jön?

Allegri: -Most mondtam el, Enrico....vagy Federico, vagy hogyishívnak. Két daidai között 3 calma, és nem támadunk. Na, ezután cserélek, az fog lejönni, aki a leginkább ideges lesz tőle, és jön De Sciglio, de csak ha hátrányban vagyunk.

(hang a tömegből): -Mattia már bejött félidőben, nem?

Allegri: -Nem, nem jött be, csak ha duplacalma után hátrányban vagyunk és daidai calma volt a félidő elején. Miért nem figyelsz? Na, utána....izé... FedEnrico lejön, és behozom Keant, akivel majd megüzenek egy daidai-t és 2 óvatos calmát, de csak középre. Remélhetőleg ekkor már lesz egy gólunk, és ha lesz, akkor 4 calma jön, azaz nem kell támadni nagyon. Ha jól számolom, ezzel a taktikával eljutunk legalább a 80. percig, és itt jön majd egy hirtelen tripla daidai, de előtte egy calma, mert fel kell rá készülni. A tripladaidai azt jelenti, hogy az ellenfél védelme mögé kell kerülnünk, ennek legjobb módja a mélységi indítás. Szóval keressétek a labdával Khedirát, aki majd előreíveli...

(hang a játékosok közül): -Mister, Sami már visszavonult!

Allegri: -NE....szólj már bele! Összezavarod a többieket. Na! Szóval amikor Pjanic indít mélységből, akkor...

(Locatelli lemondóan rázza a fejét)

Allegri: -...akkor...őőő...akihez megy az indítás, vegye le, adja a szélen érkezőnek, ő bead, bent a center meg belövi vagy fejeli. Ennyi. Megcsinálni egyszerűbb, mint elmondani.

(Cuadrado összeszorított szájjal, vöröslő fejjel próbál másfelé nézni)

Allegri: -Juan, mi bajod?

Cuadrado (vékony, alig hallható hangon): -Semmi, mister...

Micsoda taktika!

Allegri: -Na, tehát jön az utolsó 10 perc, behozom De Scigliot és..

(hang a tömegből): - Ő nem jött be félidőben?

Allegri: -Volt előtte tripla calma és utána egy daidai?

(hang): -Asszem nem.

Allegri: -Akkor még nem jött be. Szóval becserélem, és ekkor 5 percen belül lesz két duplacalma és pár integetés befelé, de erre ne figyeljetek, nem nektek szól, csak az ellenfelet zavarjuk össze. Az integetés után daidai és calma jön, ami azt jelenti, hogy ha a félidő kezdetén volt dupla daidai, akkor most megint végigmegyünk az első gólt hozó akciónkkal és belőjük a másodikat is.

Kostic: -Mester, ez még ugyanaz a meccs?

Allegri: -Tanulj már meg olaszul, fiam. Igen, ugyanaz a meccs, és belőjük a második gólt.

(a játékosok közül sikító hang hallatszik, majd Cuadrado a földre dobja magát és fetrengve, vihogó és röfögő hangokat kiadva hempereg a földön)

Allegri: -Mi ez, ki röhög ott?

Vlahovic: -Juan az, de nem röhög, asszem belerepült valami bogár a szemébe.

Allegri: -Segítsetek neki, menjen és mossa ki!

(a társak kitámogatják a vigyorgó és könnyező Cuadradot az öltözőbe)

Allegri: -Tehát...letelik a 90 perc, ekkor már csak calmát mondok, várhatóan 4-5 duplacalmát, és behozom De Scigliót.

(De Sciglio zavarodottan nézeget maga elé)

Allegri: -A hosszabbítás pár perc, olyankor már senki ne támadjon, de azért a duplacalmák után még lesz pár nyújtott daidai, hogy az ellenfél azt higgye, hogy támadni akarunk. Na...minden világos?

Gatti: -Főnök, mi az a calma?

Allegri: -Bunkó vagy, Gatti. Kijavítottad már az irodám mellett lepergett vakolatot?

Gatti: -Még nem, főnök.

Allegri: -Akkó' meg? Mit dumálsz?

(Landucci lép oda a mesterhez és a jegyzeteire mutatva odasúg neki valamit)

Allegri (vörösödő fejjel): -Mamma mia...CAZZO....puttana pirla....kihagytam egy calmát. Most kezdhetem elölről.